Prírodné ošetrenie pleti

Kúpanie saTu sú niektoré príčiny suchej kože:

Vedľajšie účinky liečby

Ako spoločnosť sa čoraz viac stávame závislí od liekov na veci ako vysoký krvný tlak, bolesti hlavy a dokonca na depresiu. Liečba suchej pokožky môže byť veľmi potrebná kvôli niektorým vedľajším účinkom vášho lieku na úplne nesúvisiaci stav. Z tohto dôvodu je nutné sledovať akékoľvek potenciálne podráždenie pokožky ihneď po začatí liečby novým liekom. Ak už máte suchú pokožku a nemôžete si spomenúť, či to bol problém pred začatím liečby, možno budete potrebovať konzultáciu s lekárom a diskutovať o alternatívnom lieku, aby ste vylúčili vedľajšie účinky ako príčinu suchej kože.

Nedostatočná výživa

Problémy so starostlivosťou o pleť sú často výsledkom zlej výživy. Naše telá vyžadujú jemnú rovnováhu živín, aby sa všetko fungovalo správne, najmä pokožka. Vegetariáni a vegáni sa často dostávajú do problémov so suchou kožou v dôsledku toho, že v strave nepožívajú dostatok živočíšnych tukov. Nedostatok vitamínu B12 spôsobí, že vaše olejové žľazy (mazové žľazy) nesprávne fungujú, čo vo všeobecnosti vedie k akné. Okrem toho vedie nezdravá strava resp. výživa bez vitamínov k zafarbeniu zubov.

V podstate akýkoľvek pokus o riešenie problému starostlivosti o pleť (či už je to olejovitá, suchá alebo dokonca svrbivá koža) by sa mal začať s úzkym pohľadom na stravu. Dermatológovia dokážu najlepšie posúdiť potenciálne problémy súvisiace so starostlivosťou o pleť a odporučiť nápravné opatrenia na prirodzené obnovenie vitality pokožky.

Avšak tu sú niektoré potraviny, ktoré , ak je to možné,treba obmedziť aby vaša pokožka bola čo najviac zdravá:

  • vyprážané potraviny (kuracie mäso, hranolky)
  • spracované cukry
  • kofeín, káva, čaj, nealkoholické nápoje
  • mliečne výrobky s vysokým obsahom tuku ako mlieko alebo syr (konzumácia nízkotučných odrôd mlieka a syra nemusí byť skvelá, ale je lepšia pre vašu pokožku!)

Teraz najlepšia vec, ktorú môžete prijať na zlepšenie starostlivosti o pleť, je voda.

Správne, voda. Voda prirodzene odstraňuje toxíny z vášho tela – čím viac budete piť čistú vodu, tým je vaše telo čistejšie. Pitie veľa vody je obzvlášť dobré pre ľudí s problémami s akné a tiež pomôže znižovať nástup vrások. Voda funguje ako prírodný a prirodzený stimulant rastových folikulov, čím dokáže ovplyvniť nielen rast vlasov, ale aj mihalníc.

Problémy s starostlivosťou o pleť vzhľadom na maz

Problémy so žľazami

Ak ste niekedy boli u dermatológa kvôli problémom s akné, potom ste pravdepodobne veľmi dobre oboznámení s mazovými žľazami. Preto že koža potrebuje mazať, je pokrytá olejmi, vylučujúcimi žľazami známymi ako mazové žľazy. Ak sa tieto žľazy znečistia, baktérie začnú rásť vnútri a výsledok je pupienok. Mastné žľazy však môžu byť buď upchaté, alebo sú spôsobené suchou pokožkou, alebo môžu produkovať príliš veľa a spôsobiť mastnú pokožku. Najčastejšie problémy s mazovými žľazami sú spôsobené nesprávnou výživou a zvyčajne je možné ju pomerne ľahko upraviť.

Problémy so starostlivosťou o pleť v dôsledku cukrovky

Verte tomu alebo nie, dokonca aj cukrovka môže spôsobiť vážne problémy s starostlivosťou o pleť. Osoba s cukrovkou má problémy regulovať hladinu cukru v krvi. Ak je v tele nadbytočná hladina cukru v krvi, musí sa prebytok absorbovať. Aby ste to dosiahli, telo používa oveľa viac vody ako normálne a môže viesť k suchej koži.

Starostlivosť o suchú pokožku

Krém na teloZatiaľ čo strava musí byť vždy súčasťou akéhokoľvek režimu liečby kože, je to jednoducho skutočnosť, že naše telá budú potrebovať viac pomoci, keď starneme. Z tohto dôvodu bude v konečnom dôsledku potrebný hydratačný prostriedok. Za týmto účelom je VYSOKO odporúčané používať prirodzený hydratačný krém.

Hydratačné krémy používajúce prírodné zložky sú oveľa menej pravdepodobné, že spôsobia dráždivé vedľajšie účinky uvedené vyššie. Syntetické zložky sú často menej drahé na použitie vo zvlhčovačoch, ale nie sú najlepšou voľbou pre starostlivosť o pleť, pretože telo je pre nich menej vnímavé. Prirodzené zložky spôsobujú v priemere menej vedľajších účinkov, a preto sú lepšie v prípade zvlhčovačov pokožky. Suchá pokožka vedie často aj k vypadávaniu vlasov a ich rast musíme stimulovať inými prostriedkami.

Starostlivosť o vrásky

Vrásky sú pravdepodobne najväčšou príčinou všetkých ošetrení starostlivosti o pleť v Spojených štátoch. Ako človek starne, koža sa prirodzene stáva menej pružnou. V dôsledku toho sa na tvári začínajú tvoriť jemné čiary, ktoré sa nakoniec stávajú vráskami, ktoré tak nenávidíme.

Existujú dve hlavné stratégie starostlivosti o pleť, pokiaľ ide o vrásky: ovplyvňujú svaly, ktoré odhaľujú vrásky alebo vyplňujú pokožku, takže vrásky sú menej nápadné. Prvá stratégia zahŕňa botox a druhá injekciu kolagénu.

Prírodné krémy proti vráskam

Lacnejšia, ale pomalšia alternatíva drahých kožných ošetrení vrások je jednoduchý krém. Krémy proti vráskam pracujú na obnovení štruktúry pokožky a pomáhajú s pružnosťou v priebehu času. Avšak, na rozdiel od injekcií s kolagénom alebo botoxom, ošetrenie pokožky proti vráskam sa aplikuje len na povrch kože. To je dôvod, prečo to trvá oveľa dlhšie. Napriek tomu, krém proti vráskam je nákladovo efektívna a neinvazívna liečba vrások, ktorá funguje, ak dostaneme dostatok času. Opäť, s cieľom znížiť možné vedľajšie účinky, držme sa krémov, ktoré používajú prírodné zložky, ktoré budú lepšie reagovať s vašou pokožkou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť nasledujúce HTML značky a atribúty: