Bieliace pásiky ako zlatá stredná cesta bielenia zubov

Belosť zubov nie je vždy od prírody daná. Ak aj je, vieme si ju veľmi rýchlo narušiť, a to aj kvôli konzumácii rôznych jedál a nápojov, ktoré našu sklovinu zafarbujú. No nikto, koho trápi nesprávne zafarbenie chrupu, ešte nemusí hádzať flintu do žita. zena s usmevomExistuje niekoľko spôsobov na to, ako je možné vybieliť zuby. Jedným z nich sú aj bieliace pásiky, ktoré sú dlhodobým trendom a používaným spôsobom zmeny farby chrupu u Američanov. Tento spôsob vie zmeniť zafarbenie chrupu až o 14 odtieňov a to už behom niekoľkých dní. Ak hľadáte zlatú strednú cestu, pri ktorej by ste dosiahli požadovaný výsledok, ale ktorý od vás nepožaduje celú vašu výplatu, bieliace pásiky na zuby sú pre vás ideálne. Viac o nich sa dozviete na webe, no napriek tomu si ich predstavme bližšie.

V čom spočíva ich účinok?

Ak ste boli voči tomuto spôsobu bielenia zubov skeptický, vieme vás pochopiť. Väčšina opýtaných si totiž myslí, že bieliace pásiky sú obyčajné niečím napustené tenké papieriky. Sčasti to pravda je. No celý proces je oveľa komplexnejší, pretože v balení sa toho nachádza oveľa viac. Nájdete v ňom vzorkovnicu odtieňov chrupu, aby ste si mohli stanoviť dĺžku procedúry a aby ste mohli pozorovať výsledky. Ďalej balenie obsahuje malý sprej, bieliaci gél, silikónový náustok, bieliace pásiky na zuby a maličkú lampu. Jej úlohou je urýchliť a umocniť efekt pôsobenia aplikovaného prípravku.

Najprv to môže vyzerať, že ide o veľmi komplikovaný proces, no prax a už aj prvé vyskúšanie ukážu, že to tak nie je. Ako to teda celé funguje, si povieme nižšie. No jedno je isté. Bieliace pásiky na zuby vás zbavia aj dlhodobých fľakov po fajčení, dlhodobého zažltnutia z pitia vína, kávy, sýtených sladkých nápojov, z jedenia čokolády atď. Práve tieto faktory sú zodpovedné za stav a zafarbenie nášho chrupu. V horšom prípade môže silné zafarbenie chrupu signalizovať vážnejšie onemocnenie.

Ako funguje bielenie zubov pomocou bieliacich pásikov?

Ak prvýkrát otvoríte balenie a uvidíte to množstvo komponentov, možno sa chytíte za hlavu a poviete si, na čo ste sa to dali. Nič nie je ale tak náročné, ako vyzerá. Navyše, ak k tomu máte podrobný postup, niet sa čoho obávať. Ak neviete, do čoho idete, rozhodne vám nechceme odporučiť niečo, v čo budete pochybovať. Postup aplikácie bielenia zubov pomocou bieliacich pásikov je ale jednoznačný a nemáte na ňom čo pokaziť. Rôzne značky môžu mať rôzne komponenty, no vo všeobecnosti majú všetky taký obsah, ako sme uviedli vyššie. Ako teda na to?

Po otvorení balenia je dobré si vyskúšať silikónový násadec na váš chrup, aby sa mu prispôsobil. Neprispôsobený môže skomplikovať celý proces. Ak ste si ho už prispôsobili vytiahnite ho. Chrup si dôkladne vyčistíte, aby vám bieliace pásiky „vyčarovali“ také biele zuby, po akých túžite. Po očistení chrupu na pásiky nastriekajte priložený sprej a potierajte si ho nimi asi minútu. Následne si do násadca dajte gél, na násadec pripevnite lampu a násadec si dajte na zuby. Lampu nezabudnite zapnúť. Tá sa zvykne automaticky po niekoľkých minútach vypínať. Pokiaľ ale odporúčaná doba procesu neskončila, opäť ju zapnite. Potom už len čakáte. Maximálne však polhodiny.chlapec s usmevom

Každým ďalším dňom sa interval pôsobenia skracuje. Po tom ako uplynie čas si násadec dajte dole a odstráňte zvyšky gélu, pokiaľ vám ostali v ústnej dutine. Následne si môžete pomocou vzorkovnice porovnať, o koľko odtieňov máte vďaka bieliacim pásikom belšie zuby.

Ako dlho je potrebné bieliť?

Bieliť zuby pomocou bieliacich pásikov môžete tak dlho, kým nedosiahnete požadované zafarbenie. Základná kúra pozostáva z 5 alebo 7 dní bielenia a väčšine používateľov tieto intervaly postačujú. Zafarbenie je zriedkakedy také, žeby bolo potrebné proces predlžovať. Ak sa to už stane, bude to bezpečné. Rozhodne ale s bielením zubov nepreháňajte, nakoľko aj bezpečný produkt, akými sú bieliace pásiky, sa môže pri nevhodnom používaní zmeniť na škodiaci. Našťastie, v tomto prípade len z hľadiska estetického, a síce, čo sa týka zafarbenia chrupu.

Bezpečnosť a účinnosť je zaručená

Ak máte ohľadom tohto spôsobu nejaké pochybnosti, môžete sa ich spokojne zbaviť. Rozumieme, že na trhu sa niekedy objavujú aj také výrobky, o ktorých sa neskôr preukáže, že sú škodlivé. Mnohokrát sa do nich primiešavajú agresívne látky, ktoré vám síce pomôžu získať biele zuby, no za cenu poškodenia skloviny.

Bielenie pomocou bieliacich pásikov, ktoré vám odporúčame aj v tomto článku, je stopercentne bezpečné. Vyskúšali ich už tisíce ľudí a žiaden z nich nespozoroval iné poškodenia alebo nepríjemnosti. Vyvíjali ich odborníci a predtým, ako produkt pustili do obehu, dôkladne ho otestovali. Nepoškodzujú sklovinu, nedráždia ďasná, ani iné časti ústnej dutiny. O účinnosti bieliacich pásikov na zuboch sa môžete presvedčiť aj pomocou rôznych recenzií a porovnávacích fotografií na verejných fórach.

Čo je dôležité pri ich použití zvážiť, je samotný fakt toho, kto ich môže používať. Vyhýbať by sa im mali deti, tehotné ženy a ľudia s poškodeným chrupom. Ostatné kategórie sú bez rizika. Rozhodne si ale treba dávať pozor na to, aby ste pôsobiaci gél pri aplikácii neprehĺtali.

V prenesenom slova zmysle môže povedať, že bieliace pásiky na zuby sú bezpečné aj pre vašu peňaženku. Stačí si ich zakúpiť len raz a výsledok je do niekoľkých dní trvalý. Ak si ich teda opäť nezafarbíte konzumáciou a pitím nevhodných látok. Pri iných produktoch na výsledky čakáte aj niekoľko mesiacov a niekoľkonásobne preplatíte. To isté sa týka aj odborného bielenia, za ktoré je potrebné zaplatiť aj niekoľko stoviek eur a zopakovať si ho je nutné niekoľkokrát.

Nie je teda lepšie si zakúpiť bieliace pásiky na bielenie zubov, ktoré vás až tak nezruinujú a do pár dní vám prinesú krajší úsmev? Určite je.
Viac o prípravkoch na bielenie zubov sa môžete dočítať na https://www.bu.edu/today/2012/the-truth-about-teeth-whiteners/.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť nasledujúce HTML značky a atribúty: