Krém na vrásky ako riešenie a prevencia pred týmto problémom

Jediné, čo neviem vo svojom živote ovplyvniť, je starnutie. S ním sa spája nielen zvýšené riziko chorôb, ale aj fyzické a vizuálne zmeny. Dochádza k ochabovaniu pokožky, ktorá mnohokrát pôsobí bledo a v niektorých prípadoch možno pozorovať aj fľakatenie – farebnú nesúrodosť pleti. S vekom a vyššie uvedenými problémami súvisí aj iný problém, a tým sú vrásky. Rovnako sa objavujú u mužov aj u žien, no nežnejšie pohlavie to vníma oveľa ťažšie. Avšak nemožno to vždy brať ako znak prichádzajúcej staroby, nakoľko ich vznik ovplyvňuje množstvo iných faktorov, o ktorých sa zmienime nižšie. Dnes je ale možné vyhlásiť vráskam vojnu a bojovať proti nim arzenálom krémov, gélov, sér, olejov či masiek. Včasná starostlivosť o pleť vás vie proti neskoršiemu zúfalstvu a nespokojnosti pri pohľade do zrkadla uchrániť.

Čo ich vznik ovplyvňuje a kde sa najviac vyskytujú?fajciaca zena

Možno nikoho neprekvapí, že vrásky najviac postihujú tvár, konkrétne sa vyskytujú okolo očí, medzi obočím, na čele, v mimických záhyboch okolo úst atď. Vďaka špeciálnemu krému ale môžete ich vznik a zhoršenie obmedziť. Prečo ale vznikajú?

Najčastejšie príčiny tohto problému sú vek, genetika, vystavovanie tváre slnku a životný štýl. Vysvetlíme si prečo. S pribúdajúcim vekom nám pokožka stráca elasticitu a to kvôli strate proteínov, podkožnému tuku a kolagénu. To má za následok stenčenie a ochabovanie pokožky a teda aj vznik vrások. Prvé vryté čiarky sa pri nedostatočnej starostlivosti o pleť môžu objaviť už po 30 roku, no vďaka krému viete ich pokrok spomaliť.

S genetikou súvisí skoro všetko a ani tento problém nie je výnimka. Ak spozorujete, že sa u vašich rodičov začali tvoriť skôr, začnite používať vhodný krém na vrásky ešte pred týmto vekom. Samozrejme, vznik ale môžu ovplyvniť aj rôzne životné situácie a psychické rozpoloženia. Vo všeobecnosti ale platí, že na ľuďoch s tmavou pleťou alebo na tých, ktorí majú v sebe mnoho tuku, tento problém nepozorujeme. Naopak, chudí ľudia so svetlou pleťou sú náchylnejší.

Opaľovanie sa a zohrievanie sa na slnku je pre niekoho veľmi príjemná činnosť. No prináša so sebou aj množstvo rizík. Jedným z nich je aj to, že vyčerpáva pokožku a urýchľuje tvorbu vrások. Preto je veľmi dôležité pred každým vystavením sa na slnku použiť vhodný krém, najlepšie s UV faktorom. Väčšina z nás ho nepoužíva resp. nepoužívala. To, že tvár nie je pred slnkom, na rozdiel od iných častí tela, chránená, najviac vysvetľuje, prečo sa na nej objavujú vrásky.

Aj to, čo jete, pijete a robíte, pôsobí vo veľkej miere na rozvoj tohto nepríjemného problému. Proces tvorby vrások urýchľuje fajčenie, alkohol a stres a väčšinou tomu nezabráni ani ten najlepší krém. Naopak, veľmi dôležité je piť dostatok vody, dopriať si výdatný spánok a stravovať sa zdravo. Zvýšený príjem omega 3 mastných kyselín (ryby, orechy…), celozrnného pečiva, kapusty, špenátu atď. k obmedzeniu tohto problému taktiež prospieva.

Aký krém na vrásky skutočne zaberá?

Aby vás tento neduh neprekvapil skôr ako ste ho očakávali, je nutná prevencia. Samozrejmosťou je chránené vystavovanie sa slnečnému žiareniu a kontrolované stravovanie. Prispieť môže aj šport. Okrem toho sú však k dispozícii aj rady iných prípravkov, ktoré by mali nielen spomaliť progres vzniku týchto čiar, ale aj také, ktoré ich dokážu vyplniť. Doslova dokážu zaradiť spiatočku, čo by sa páčilo nejednej žene.

Ak chcete skutočne účinný krém na vrásky, neočakávajte, že vám povieme jednu značku toho, ktorý je najlepší. Je totiž nutné vyberať si na základe viacerých faktorov. Napr. na akú oblasť má najviac pôsobiť, či chcete zjemniť už vzniknuté ryhy, alebo spomaliť ich vznik, v akej ste vekovej kategórii, aký máte typ pokožky atď. Čím viac rokov máte, tým viac je krém proti vráskam koncentrovanejší. To znamená, že napr. 30-ročný človek nepotrebuje tak silné zloženie ako 60-ročný človek. Rovnako môže byť nápomocné aj to, či vás najviac trápia vrásky pod očami. Na túto partiu totiž existujú zvlášť produkty a tie v okolí očí zaznamenávajú vyšší účinok než univerzálny krém. mlada tvar

V čom vám ale môžeme bližšie poradiť, je zloženie. Krém na vrásky, ktorý obsahuje zložky ako kyselina hyalúronová, keratín, kolagén, retinol, peptidy či hydroxykyseliny, vám zaručene prinesie pozitívny výsledok. Všetky tieto látky totiž vypĺňajú a hydratujú pleť, čo je pri tomto probléme skutočne dôležité. Samozrejme, sú aj iné látky, ktoré majú takéto zázračné účinky. No vyššie uvedené patria medzi tie, ktoré sa vám určite podarí v nejakom kréme proti vráskam nájsť. Ak si nie ste istý, ktorý produkt si zvoliť, pokojne si nájdite online recenzie alebo sa poraďte s reálnymi užívateľmi. Reklamy v televízore sú často pritiahnuté za vlasy a realite nemusia vždy zodpovedať.

Radikálnejší a finančne náročnejší boj

Vyhladenie a odstránenie vrások môžete docieliť aj inou (rýchlejšou a drahšou) cestou, nielen pomocou krému. Nie každý je však ochotný sa k týmto procedúram podujať, nakoľko sú v mnohých prípadoch veľmi bolestivé a nepríjemné. Dokonca vás môžu na niekoľko dní indisponovať. Ide napr. o vyplnenie postihnutých plôch botoxom, kyselinou hyalúronovou alebo kolagénom. To sa vykonáva pomocou ihiel. Pri nesprávne zvolenom množstve môže nastať dlhodobé zmeravenie oblasti, v najhoršom prípade aj smrť. Ďalej si môžete zvoliť napr. laserové vyrovnávanie pokožky, brúsenie alebo si na domáce vyhladenie vrások môžete zakúpiť špeciálnu žehličku.

Aby ste so sebou nemuseli byť tak nespokojní, venujte sa starostlivosti o pokožku a špeciálne tvár už skôr, ako na sebe spozorujete zmeny. Rôzne hydratačné, vyplňujúce a rozjasňujúce krémy proti vráskam nie sú až tak finančne náročné. Čím skôr ich začnete používať, tým skôr vytvoria akúsi kožnú bariéru, ktorá nepripustí prehlbovanie pokožky. Rovnako s tým súvisí aj fakt, že do riešenia tohto problému neskôr investujete menej peňazí. Prospešnou činnosťou v prevencii je aj masáž tváre, tvárová gymnastika či správna životospráva. Vďaka ním môžete efekt prípravkov proti vráskam umocniť. Tipy na to, ako ich zjemniť a zredukovať vám ponúka článok na  https://www.webmd.com/beauty/features/23-ways-to-reduce-wrinkles#1.
Ak už teda máte nad 30 rokov, poobzerajte sa po vhodnom univerzálnom kréme na vrásky už teraz. Ten ochráni okolie očí a úst, ale zamedzí aj vzniku mimických vrások na tvári, špeciálne na čele.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť nasledujúce HTML značky a atribúty: