Vitamíny na rast vlasov

Kvalitu resp. nekvalitu vašej koruny krásu ovplyvňuje množstvo faktorov. Jedným z nich sú aj živiny a vitamíny, ktoré sa bežne nachádzajú v prijímanej strave alebo nápojoch. Ak ich je nedostatok, zdrave jedloprejavuje sa to oslabením niektorých častí tela, pričom pokojne môže ísť aj o vlasy. Pri nedostatku potrebných živín dochádza k problémom ako suchosť, lámavosť, rozštiepenosť, matnosť, žiadne lesk, neprispôsobilosť, strapatosť, zastavenie rastu, rednutie atď. Problémov je skutočne veľa, a preto, ak môžete, je vhodné vaše telo podporiť dodatočným príjmom živín. Tie nájdete nielen vo výživových doplnkov a tabletkách, ale aj v maskách, zábaloch, kondicionéroch, balzamoch atď. Práve vhodne zvolená starostlivosť bohatá na vitamíny na rast vlasov, ktoré vám chýbajú, zabezpečí ich krásu a zdravie.

Aké živiny najviac ovplyvňujú kvalitu vlasových folikulov?

Pre zdravý rast a krásu vlasov je potrebné, aby mali dostatok vitamínov A, B, C, železo, zinok a horčík. Tie môžete nájsť nielen v obyčajnej strave, v ovocí a v zelenine, ale aj v rôznych doplnkoch stravy. Najlepším riešením je vyživiť celú pokožku hlavy, aby sa živiny dostali až ku vlasovým folikulom. Práve tie ovplyvňujú ďalší rast kvalitných vlasov. Pokiaľ ich aplikujete len povrchovo, nemusí to mať dlhodobý efekt. I keď pre väčšinu je dôležitý momentálny stav, hoci predstavuje aj viac roboty. Preto je jednou z najlepších rád, aby ste sa stravovali zdravo. To sa odrazí na celom vašom zovňajšku.

Jablká, hrušky, slivky, kapusta, mrkva, brokolica, špenát, cesnak, orechy, mlieko, celozrnné pečivo, huby, ustrice, hydina a ľahké červené mäso, strukoviny atď. Všetky tieto potraviny obsahujú vitamíny, ktoré stimulujú rast vlasov a dodajú im lesk, pevnosť, pružnosť a celkovú krásu. Určite nezabudnite ani na pravidelný pitný režim. Nie všetky zdravé potraviny sa tešia obľube. Preto niektorých zaujíma, či existujú prípravky alebo produkty, ktoré obsahujú potrebné látky bez toho, aby sme ich museli konzumovať vo veľkom množstve. Určite vás teda potešíme.

Množstvo prípravkov na výber

Vitamíny na rast vlasov teda nemusíte prijímať len požívaním zdravých potravín, ale doplniť si ich môžete aj inými cestami. Možno vám bude vyhovovať zakúpiť si výživové doplnky v podobe tabletiek. U nich sa však zmeny pozorujú po dosť dlhej dobe. Niekedy predstavuje aj niekoľko mesiacov a aj tak je ich vhodné kombinovať so zdravím stravovaním.

Na trhu máte aj rôzne podporné čaje, ktoré bránia rednutiu a vypadávaniu vlasov, stimulujú ich rast a zlepšujú ich kvalitu aj vďaka prírodným vitamínom, ktoré v sebe obsahujú. Opäť ale platí, že pri jednej dávke ich nebýva až tak veľa, aby ste si nejaké zmeny všimli už na ďalší deň. Nevýhodou je, že vypiť ich je potrebné a niekoľkokrát do dňa, čo sa vám môže veľmi znechutiť. Výsledky sa podobne ako pri doplnkoch výživy dostavia až po niekoľkých týždňoch, ak nie mesiacoch.

Priama aplikácia produktu je najrýchlejšie riešenie problému. Ale nestačí si vyberať len na základe značky, ale hlavne na základe zloženia. Obsah rôznych olejov je síce pekný a prospešný, no prípravky na ich báze nemajú dlhodobé výsledky a je potrebné ich opakovať po každom umytí. Pri výbere sa sústreďte hlavne na taký prípravok, ktorý obsahuje vitamíny potrebné pre rast a krásu vlasov a zamedzí ich padaniu. Aké sú tie najdôležitejšie, ste sa mohli dočítať vyššie. Samozrejme, nechceme spochybňovať ani efekt rôznych olejov. hladke vlasyTie vedia povrch vlasu zdokonaliť o 100% a dodať mu lesk a jemnosť. Ako sme ale uviedli, ide o povrchovú úpravu, ktorá trvá len niekoľko dní.

Prípravky, ktoré obsahujú vitamíny na rast vlasov a pôsobia proti ich vypadávaniu môžete nájsť ako masku, balzam, kondicionér, zábal, sprej či iné skupenstvá. Najlepšie ale je, ak sa môžu aplikovať priamo na pokožku hlavy, čím sa môžu dostať do vlasového folikulu. Takto mu potrebné živiny dodajú čo najrýchlejšie, vedia ho zreparovať a ďalší rast bude o to krajší.

Procedúry u kaderníka

Domáce procedúry pomocou rôznych prípravkov nie sú časovo náročné. Podľa toho, o aký vážny stav ide, stačí vám si vyhradiť jednu hodinku raz alebo dvakrát týždenne. Balenie vám vydrží v porovnaní „s profesionálnou“ procedúrou u kaderníka oveľa dlhšie. Cenovo sa teda určite neoplatí zaplatiť rovnakú sumu za jedno sedenie ako za celé balenie špeciálneho prípravku.

Okrem iného, niektoré prípravky na rast vlasov pre nás „obyčajných“ ľudí už v súčasnosti obsahujú také zloženie a vitamíny, ako tie profesionálne produkty. Takže pre krásu našej hrivy a nezaťaženosť peňaženky je určite lepšie si vyčleniť čas raz alebo dvakrát týždenne a pomôcť si sám, ako tento čas stráviť u kaderníka a preplatiť aj niekoľkonásobne. Pokiaľ vás ale finančná stránka netrápi, kaderník vám s vašim problémom určite pomôže. Skoro v každom salóne totiž nájdete možnosť absolvovať kúru na rast vlasov pomocou vitamínovej masky alebo zábalu.

Tak či onak, ako sme už uviedli vyššie, veľmi dôležitým v zmene a úprave problémov, je viesť zdravý životný štýl. To sa týka nielen stravovania, ale aj obmedzenia fajčenia či vystavovania sa škodlivým výparom a pitia alkoholu.

Na záver vám ešte ponúkame aj iné metódy urýchlenia rastu vlasov, z ktorých väčšina obsahuje prírodné vitamíny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť nasledujúce HTML značky a atribúty: